Off topic: Koštovnik: srpska ili hrvatska riječ?
Auteur du fil: Aleksandar Gasic
Aleksandar Gasic
Aleksandar Gasic
Monténégro
Local time: 01:39
anglais vers serbo-croate/croato-serbe
+ ...
Dec 23, 2014

Nedavno sam imao priliku pročitati priručnik "Reci mi to kratko i jasno (hrvatski za normalne ljude)", od Nives Opačić, i, među nekim diskutabilnim tvrdnjama, ne mogu da izbacim iz glave sljedeće:

"Riječ koštovnik nije zabilježena u poznatijim rječnicima hrvatskog jezika, no obična je u srpskih pisaca".

Meni, lično i personalno, koštovnik je tipično (novo?)hrvatska riječ i ne mogu se sjetiti da sam ikad na nju naišao u srpskom jeziku (bilo ekavski, bilo
... See more
Nedavno sam imao priliku pročitati priručnik "Reci mi to kratko i jasno (hrvatski za normalne ljude)", od Nives Opačić, i, među nekim diskutabilnim tvrdnjama, ne mogu da izbacim iz glave sljedeće:

"Riječ koštovnik nije zabilježena u poznatijim rječnicima hrvatskog jezika, no obična je u srpskih pisaca".

Meni, lično i personalno, koštovnik je tipično (novo?)hrvatska riječ i ne mogu se sjetiti da sam ikad na nju naišao u srpskom jeziku (bilo ekavski, bilo ijekavski). Volio bih čuti mišljenja kolega, da li sam ja samo neobaviješten, pa je koštovnik u stvari tipična srpska riječ koja se nekako ugurala u hrvatski, ili obratno.
Collapse


 
Dusan Miljkovic
Dusan Miljkovic
Serbie
Local time: 01:39
anglais vers serbe
+ ...
koštovnik Dec 23, 2014

Ja nikad čuo niti video. Morao sam da proverim na guglu šta tačno znači, mada sam pretpostavio..

 
Dragomir Kovacevic
Dragomir Kovacevic  Identity Verified
Italie
Local time: 01:39
italien vers serbe
+ ...
пре свега: ординарна нискост Dec 25, 2014

Колега Гашићу (или Гасићу, или Гасицу),

све ово што представља крајњу беду старчевичевске нељудскости, па и новије шешељевске глупости и четнитлука и усташлука, бенјамин-калајевског успостављања новог језика,

и све што представља књигоцид, убијање комуникац�
... See more
Колега Гашићу (или Гасићу, или Гасицу),

све ово што представља крајњу беду старчевичевске нељудскости, па и новије шешељевске глупости и четнитлука и усташлука, бенјамин-калајевског успостављања новог језика,

и све што представља књигоцид, убијање комуникације, премеравање лобање заради утврђивања аријевског порекла,

ви све то лепо баците преко главе. Можете успут промрсити: "Мичи гомна!".

Одбаците све што представља подвајање. Јер то је фашизам.

Усвојите неки свој детектор за гомна. "Shit-detector" по E. Hemingway-у. И не замарајте се сличним бедастоћама, бавите се комуникацијом.

[Edited at 2014-12-25 17:23 GMT]
Collapse


 
Miroslav Jeftic
Miroslav Jeftic  Identity Verified
Local time: 01:39
Membre (2009)
anglais vers serbe
+ ...
:) Dec 26, 2014

Dusan M wrote:

Ja nikad čuo niti video. Morao sam da proverim na guglu šta tačno znači, mada sam pretpostavio..


Isto i ovde, nikad čuo za tu reč. Nije ni čudo što je se "odriču".


 
Aleksandar Gasic
Aleksandar Gasic
Monténégro
Local time: 01:39
anglais vers serbo-croate/croato-serbe
+ ...
AUTEUR DU FIL
hvala Dec 27, 2014

Ipak znači nisam zablesavio potpuno. U suštini, malo mi je zasmetalo tako olako "gađanje" tvrdnjama, koje se onda uzimaju kao potvrđena osnova za dalje. Doduše, ni prvi ni posljednji put.

 


Aucun modérateur n'est spécifiquement affecté à ce forum
Pour rapporter des violations des règles du site ou pour obtenir de l'aide, veuillez contacter l'équipe du site »


Koštovnik: srpska ili hrvatska riječ?


Translation news in Serbie





Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »