Off topic: GARMIN Instinct GPS Saat
Auteur du fil: ATIL KAYHAN

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turquie
Local time: 02:08
Membre (2007)
turc vers anglais
+ ...
Feb 17

Uzun aylardır takip ettigim bir kol saati var, Garmin Instinct. Buna saat demek alçakgönüllülük olur. GPS, GLONASS, Galileo (saat daha hassas koordinat ölçümü için bu üçünü birden kullaniyor), 3 eksenli pusula, barometrik altimetre, ısıya, şoka ve suya dayanıklı (US Military Standard 810G), tüm tipik smartwatch özellikleri (kalp atış hızı, fitness profilleri, vs), silikon bant, 128 x 128 piksel ekran, 16 MB hafıza, termometre, Bluetooth baglantı, smartphone uyumlu, ... See more
Uzun aylardır takip ettigim bir kol saati var, Garmin Instinct. Buna saat demek alçakgönüllülük olur. GPS, GLONASS, Galileo (saat daha hassas koordinat ölçümü için bu üçünü birden kullaniyor), 3 eksenli pusula, barometrik altimetre, ısıya, şoka ve suya dayanıklı (US Military Standard 810G), tüm tipik smartwatch özellikleri (kalp atış hızı, fitness profilleri, vs), silikon bant, 128 x 128 piksel ekran, 16 MB hafıza, termometre, Bluetooth baglantı, smartphone uyumlu, - 20 C ila +60 C arası çalışma, rechargeable lithium-ion pil, smartwatch modunda 14 güne kadar, GPS UltraTrac modunda 40 saate kadar dayanan pil, vs.

Bu saat Amazon.com'da var. Amazon indirimli fiyatı $188.88 ve saat çeşitli renklerde alınabiliyor. Aşagıda link veriyorum:

https://www.amazon.com/Garmin-Instinct-Features-Monitoring-Graphite/dp/B07HYX9P88/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=garmin%20instinct&qid=1613576618&sr=8-1

Aynı saat Türkiye'de GittiGidiyor.com'da da var. Oradaki tipik fiyat 2,750.00 TL. Yani Amazon fiyatının tam iki katı. Aşagıda link:

https://www.gittigidiyor.com/giyilebilir-teknoloji/akilli-saat-aksesuar/akilli-saat/garmin-instinct_spp_72603?id=656637774

Aynı parayla Amazon'dan 2 adet saat alabilirken GittiGidiyor'dan 1 adet alabiliyorsunuz. Smart? Zekice, degil mi? 🙂
Collapse

Safvan Beceren

Safvan Beceren  Identity Verified
Turquie
Membre (2018)
anglais vers turc
+ ...
Harika Feb 21

Harika bir saat! Bu saati öğrendiğim için çok mutlu oldum. İnsana trekking yaptırır

ATIL KAYHAN

betül asiye karpuzcu  Identity Verified
turc vers anglais
+ ...
buradan almak zorunlu mu? Feb 21

bu saatlerin de IMEI kaydı filan yoksa tabii, yurtdışından birinden isteyin gelirken getirsin derim, laptop filan gibi yer tutan bir şey de değil.

Amazon'dan sipariş edilse vergisiyle ne kadara geliyor?

ATIL KAYHAN

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turquie
Membre (2007)
turc vers anglais
+ ...
AUTEUR DU FIL
TR'den almak zorunlu degil tabii Feb 21

betül asiye karpuzcu wrote:

bu saatlerin de IMEI kaydı filan yoksa tabii, yurtdışından birinden isteyin gelirken getirsin derim, laptop filan gibi yer tutan bir şey de değil.

Amazon'dan sipariş edilse vergisiyle ne kadara geliyor?

Teşekkürler. Benim de aklıma ABD'den biriyle getirtmek geldi. Saatlerin IMEI gibi kaydı kuydu yok. Bakalım, yaza dogru bir deneyeceğim.

Ben eskiden beri Amazon'dan sipariş veririm. Eskiden sorun olmazdı. Şimdi Amazon gönderilerini yakın takibe aldılar, gümrükte ciddi sorun çıkıyor. Bildigim kadarıyla Amazon'dan sadece kitap sorunsuz gelebiliyor. Diger ürünler gümrükte takılıyor. Eskiden hiç bakmazlardı, sorunsuz gelirdi. Ben 2019 sonunda bir Amazon siparişi verdim, gümrükte takıldı ve ABD'ye geri gitti. O zamandan beri hiç sipariş vermedim.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

GARMIN Instinct GPS Saat

Advanced search

Translation news in Turquie

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Recherche par terme
  • Travaux
  • Forums
  • Multiple search