Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8]
Skrill deneyimleriniz
Thread poster: Mustafa C. KATI
Elif Baykara Narbay
Elif Baykara Narbay  Identity Verified
Türkiye
Local time: 14:24
German to Turkish
+ ...
Bir mağdur da ben :/ Dec 14, 2020

Ben de bir süredir bu belayla uğraşıyorum. Ancak fırsat bulup bu postu kontrol edebildim.

Ali Bayraktar wrote:

Artık Türkiye'de Skrill'den çekilen paraları sorunsuz aktaran TEB'den başka kimse yok.
Ancak TEB bir sürü evrak soruyor, ticari kimlik sahibi olmanız lazım. Faturalar göstermeniz lazım.
Müşterilerinizden bir kaç tanesinin de ismini ülkesini istiyorlar.
Ancak ondan sonra parayı alabilirsiniz.

Ama illaki riske girmeniz gerekecekse ve yaptığınız faaliyeti TEB bankasına kanıtlayacak belgeleriniz varsa, o zaman TEB (CepteTEB) Euro hesabını kullanın.

Herkese kolaylıklar

M. Ali

[Edited at 2020-12-09 17:14 GMT]

Ali Bay, her türlü belgem var ve endişe edeceğim herhangi bir olası sorunum yok. Başından beri TEB kullanıyorum. Ancak bu sefer onlar da beni ters köşeye yatırdılar. Şimdi en azından paramın hesabıma geri yüklenmesini bekliyorum.

Amacım kayıtlı olarak yurt dışında yaşayan bir arkadaşıma Skrill hesabı açtırıp hesabımdaki parayı ona göndermek. Umarım bu noktada bir sorunla karşılaşmam. 200 Avro çok yüksek bir rakam. Skrill'e bırakmak istemiyorum.

Kriptopara için araştırdığımda TR hesaplarında bu seçeneğin olmadığını öğrenmiştim. Devamını getirmedim. Bu konuda sizlerin tecrübelerini bekleyeceğim.

Bugünlerde bu tür konularda çok sıkıntı yaşadım ve yaşıyorum. Tadım gerçekten çok kaçık.
Elif

Ali Bayraktar

Ceren Coşar
Ceren Coşar  Identity Verified
Türkiye
Member (2011)
English to Turkish
+ ...
Skrill para çekme sorunu Dec 15, 2020

Ayşe Kıvılcım Karazor wrote:

Omer Dasbilek wrote:

Ben de geçen hafta Skrill'den Transferwise'a gönderdiğim ödemeyi henüz alamadım. Normalde 3 gün içinde tamamlanması gereken bir süreç. Skrill'e e-posta gönderdim ama henüz cevap gelmedi. Geçen ay hesaplarına para çekmede sorun yaşayan arkadaşlar bu sorunu çözebildi mi acaba? Ortalama olarak kaç günde çözülüyor?

2 Kasım'da Ziraat hesabıma çekmiş olduğum tutar hala (37 gündür) hesabıma geçmedi. Bu konuda araştırmalarım sonucu epey bir sıkıntı yaşayan var. Bırakın paranın hesabıma geçmesini Kasım ayının sonunda hesabımın "Kısıtlandığını" geçen sene çeşitli evraklar gönderip hesabımı doğrulattığım halde tekrar doğrulatmam gerektiği mesajı geldi. Doğrulatmak için çeşitli evraklar (Kimlik kartı, sürücü belgesi, fatura vs.) gönderdim ama kabul edilmedi. Sürekli iletişime geçiyorum ama otomatik yanıtlar gönderiliyor. Nasıl çözeceğimi bilemiyorum. Bu konuda yol gösterebilecek birileri varsa çok makbule geçer.

Araştırmalarım sonucu, Skrill bakiyesiyle Bitpanda üzerinden kripto para alınabileceğini ve sonra bu parayı bozdurarak hesaba çekebileceğimizi öğrendim. Bu sabah da Skrill > Bitpanda > Tranferwise yolu izlenerek de ödemenin hesaba aktarılabileceğini öğrendim. Şu anda transfer talebimin iptal edilmesini ve tutarın Skrill hesabıma tekrar yatırılmasını bekliyorum. Bu yöntemi deneyip sonuçtan sizleri de haberdar edeceğim.

Bu çözüm yolunu ben de gördüm internette. Bitpanda eski nüfus cüzdanı ile işlem yapmıyormuş, o yüzden yarın kimlik kartımın yenilemesini hallettikten sonra deneyeceğim bu yolu. Ama sizin postunuzda görünce merak ettim, siz denediniz mi? Çalıştı mı?
Ben Payoneer'e de çekmeye denedim, Almanya IBAN'ı olduğundan belki oraya öderler diye ama oraya da ödemediler malesef

Ayşe Kıvılcım Karazor
Ayşe Kıvılcım Karazor  Identity Verified
Türkiye
Member (2009)
English to Turkish
Henüz deneyemedim Dec 15, 2020

Ceren Coşar wrote:

Omer Dasbilek wrote:

Ben de geçen hafta Skrill'den Transferwise'a gönderdiğim ödemeyi henüz alamadım. Normalde 3 gün içinde tamamlanması gereken bir süreç. Skrill'e e-posta gönderdim ama henüz cevap gelmedi. Geçen ay hesaplarına para çekmede sorun yaşayan arkadaşlar bu sorunu çözebildi mi acaba? Ortalama olarak kaç günde çözülüyor?

2 Kasım'da Ziraat hesabıma çekmiş olduğum tutar hala (37 gündür) hesabıma geçmedi. Bu konuda araştırmalarım sonucu epey bir sıkıntı yaşayan var. Bırakın paranın hesabıma geçmesini Kasım ayının sonunda hesabımın "Kısıtlandığını" geçen sene çeşitli evraklar gönderip hesabımı doğrulattığım halde tekrar doğrulatmam gerektiği mesajı geldi. Doğrulatmak için çeşitli evraklar (Kimlik kartı, sürücü belgesi, fatura vs.) gönderdim ama kabul edilmedi. Sürekli iletişime geçiyorum ama otomatik yanıtlar gönderiliyor. Nasıl çözeceğimi bilemiyorum. Bu konuda yol gösterebilecek birileri varsa çok makbule geçer.

Araştırmalarım sonucu, Skrill bakiyesiyle Bitpanda üzerinden kripto para alınabileceğini ve sonra bu parayı bozdurarak hesaba çekebileceğimizi öğrendim. Bu sabah da Skrill > Bitpanda > Tranferwise yolu izlenerek de ödemenin hesaba aktarılabileceğini öğrendim. Şu anda transfer talebimin iptal edilmesini ve tutarın Skrill hesabıma tekrar yatırılmasını bekliyorum. Bu yöntemi deneyip sonuçtan sizleri de haberdar edeceğim.

Bu çözüm yolunu ben de gördüm internette. Bitpanda eski nüfus cüzdanı ile işlem yapmıyormuş, o yüzden yarın kimlik kartımın yenilemesini hallettikten sonra deneyeceğim bu yolu. Ama sizin postunuzda görünce merak ettim, siz denediniz mi? Çalıştı mı?
Ben Payoneer'e de çekmeye denedim, Almanya IBAN'ı olduğundan belki oraya öderler diye ama oraya da ödemediler malesef

Geçen hafta yeni kimlik kartı için başvurdum ama kart henüz elime ulaşmadığı için deneyemedim. Bu hafta içi hallolur, ben de sonucu yazarım diye ümit ediyorum.

Serdar Oncu
Serdar Oncu  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Skrill belası Dec 16, 2020

Benim de birkaç aydır emek verdiğim bir işin parası Skrill'den çıktı ancak bir ay olmasına rağmen henüz banka hesabıma geçmedi. Şikayet oluşturma sistemi bir felaket, bir case oluşturuyorsunuz hiç alakası olmayan saçma cevaplar gönderiyorlar. Defalarca telefonla da aradım, Türkiye'deki bankalarla ilgili sıkıntı yaşıyorlarmış ve sorunun ne zaman çözüleceğini bilmiyorlarmış. Para çekme işlemini iptal edip müşteriye geri göndereyim dedim, hesabımı da standa... See more
Benim de birkaç aydır emek verdiğim bir işin parası Skrill'den çıktı ancak bir ay olmasına rağmen henüz banka hesabıma geçmedi. Şikayet oluşturma sistemi bir felaket, bir case oluşturuyorsunuz hiç alakası olmayan saçma cevaplar gönderiyorlar. Defalarca telefonla da aradım, Türkiye'deki bankalarla ilgili sıkıntı yaşıyorlarmış ve sorunun ne zaman çözüleceğini bilmiyorlarmış. Para çekme işlemini iptal edip müşteriye geri göndereyim dedim, hesabımı da standart doğrulama prosedürü için kilitlemişler. Zaten bu işlemi yapsam bile, iki defa kur dönüştürme masrafı uygulayıp %8 kesecekler, 10 Euro da işlem masrafı alacaklar. Bir aydır neyi doğruluyorlarsa anlamadım. Bir gelişme kaydedebilen olursa buraya yazarsa sevinirim.Collapse

Ayşe Kıvılcım Karazor
Ayşe Kıvılcım Karazor  Identity Verified
Türkiye
Member (2009)
English to Turkish
Son Gelişmeler Dec 18, 2020

Bugün yeni kimlik kartımı aldıktan sonra Bitpanda sitesinde kimliğimi onaylattım. Sonrasında Skrill hesabımdaki 800 doları Bitpanda hesabıma aktardım. Ardından USDT coin satın aldım ve USDT'leri arkadaşımın kripto para cüzdanına gönderdim. O da tekrar fiat paraya dönüştürüp kendi banka hesabına çekti ve bana gönderdi. Böylelikle 50 dolar masrafla bu işten kurtulmuş oldum. Bitpanda'dan doğrudan hesabınıza para çekebilmek için pro hesap açmanız gerekiyormuş, ... See more
Bugün yeni kimlik kartımı aldıktan sonra Bitpanda sitesinde kimliğimi onaylattım. Sonrasında Skrill hesabımdaki 800 doları Bitpanda hesabıma aktardım. Ardından USDT coin satın aldım ve USDT'leri arkadaşımın kripto para cüzdanına gönderdim. O da tekrar fiat paraya dönüştürüp kendi banka hesabına çekti ve bana gönderdi. Böylelikle 50 dolar masrafla bu işten kurtulmuş oldum. Bitpanda'dan doğrudan hesabınıza para çekebilmek için pro hesap açmanız gerekiyormuş, ben normal hesap açtığım için sadece kripto para olarak çıkartabildim.Collapse

Omer Dasbilek
Omer Dasbilek  Identity Verified
Türkiye
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
Nasıl bir yol izlemeli? Dec 18, 2020

Bugün yeni kimlik kartımı aldıktan sonra Bitpanda sitesinde kimliğimi onaylattım. Sonrasında Skrill hesabımdaki 800 doları Bitpanda hesabıma aktardım. Ardından USDT coin satın aldım ve USDT'leri arkadaşımın kripto para cüzdanına gönderdim. O da tekrar fiat paraya dönüştürüp kendi banka hesabına çekti ve bana gönderdi. Böylelikle 50 dolar masrafla bu işten kurtulmuş oldum. Bitpanda'dan doğrudan hesabınıza para çekebilmek için pro hesap açmanız gerekiyormuş, ben normal hesap açtığım için sadece kripto para olarak çıkartabildim.

Merhaba Ayşe Hanım,

Öncelikle tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Açıkçası ne Kripto para cüzdanı olan arkadaşım ne de Bitpanda hesabım var. Skrill hesabımdaki yakl. 340 EUR'yu en az masrafla hesabıma nasıl geçiririm onu düşünüyorum (bu arada hesabımın kısıtlanması da devam ediyor). Bitpanda hesabı açmak istiyorum (hiç bilgim yok) ama pro mu açmalıyım yoksa normal mi? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Tekrar teşekkürler
Ömer

Selma Dogan
Selma Dogan  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Skrillzede mi olduk? Dec 18, 2020

Benim 65 eurom kalmış bu hesapta çok şükür ki. Belki bir yıl kadardır bu hesabı kullanmamıştım. Artık sadece banka transferi kullanıyorum.

Buradaki yazışmaları görünce isteyeyim de bari Nasrettin Hoca misali ya tutarsa dedim. “Banka hesabınıza çekim işlemi gecikecek. Bakiyenizi online olarak kullanmanızı önerebiliriz” yazdı ekranda.

İnsanın ticarette tecrübe kazanması için aldatılması gerekiyor kabul de yerli müşteri aldattı, ya
... See more
Benim 65 eurom kalmış bu hesapta çok şükür ki. Belki bir yıl kadardır bu hesabı kullanmamıştım. Artık sadece banka transferi kullanıyorum.

Buradaki yazışmaları görünce isteyeyim de bari Nasrettin Hoca misali ya tutarsa dedim. “Banka hesabınıza çekim işlemi gecikecek. Bakiyenizi online olarak kullanmanızı önerebiliriz” yazdı ekranda.

İnsanın ticarette tecrübe kazanması için aldatılması gerekiyor kabul de yerli müşteri aldattı, yabancı müşteri aldattı şimdi de skrill var demek ki benim payıma sırada:(
Collapse

betül asiye karpuzcu
betül asiye karpuzcu  Identity Verified
Turkish to English
+ ...
son olarak Dec 19, 2020

Ben Skrill hesabını açıp hiç kullanmamış Türkiye'de yerleşik bir kullanıcıyım.

En son şöyle bir mail gelmiş (aşağıya yapıştırdım, İngilizce metin).

Anlamadığım şey şu, bu forumdan "Skrill Türkiye'den çekiliyor, bitti gitti" diye anlamıştım, durum bu ise kullanıcılarına bir bildirimde bulunmaları gerekmez mi? (yalnız bu ücretler de maşallah PAYPAL'le yarışıyor!).

As of 22 February 2021 the following Fees shall appl
... See more
Ben Skrill hesabını açıp hiç kullanmamış Türkiye'de yerleşik bir kullanıcıyım.

En son şöyle bir mail gelmiş (aşağıya yapıştırdım, İngilizce metin).

Anlamadığım şey şu, bu forumdan "Skrill Türkiye'den çekiliyor, bitti gitti" diye anlamıştım, durum bu ise kullanıcılarına bir bildirimde bulunmaları gerekmez mi? (yalnız bu ücretler de maşallah PAYPAL'le yarışıyor!).

As of 22 February 2021 the following Fees shall apply:
Currency conversion Fee – 4.49% per transaction added to the Skrill wholesale exchange rates;
Withdrawal Fee from Skrill Account to a NETELLER Account – 3.49% per transaction;
International transfer send money Fee for the use of Skrill Money Transfer – up to 4.99% per transaction - applicable to international money transfers in the same send and receive currency only.
International transfer send money FX markup Fee - up to 4.99% per transaction.
Collapse

Ceren Coşar
Ceren Coşar  Identity Verified
Türkiye
Member (2011)
English to Turkish
+ ...
Skrill para çekme sorunu Dec 21, 2020

Bugün yeni kimlik kartımı aldıktan sonra Bitpanda sitesinde kimliğimi onaylattım. Sonrasında Skrill hesabımdaki 800 doları Bitpanda hesabıma aktardım. Ardından USDT coin satın aldım ve USDT'leri arkadaşımın kripto para cüzdanına gönderdim. O da tekrar fiat paraya dönüştürüp kendi banka hesabına çekti ve bana gönderdi. Böylelikle 50 dolar masrafla bu işten kurtulmuş oldum. Bitpanda'dan doğrudan hesabınıza para çekebilmek için pro hesap açmanız gerekiyormuş, ben normal hesap açtığım için sadece kripto para olarak çıkartabildim.

Ben de kimliğimi bugün teslim aldım
Benim miktar biraz fazla, epeydir biriktiği için. O nedenle önce deneme olarak 50 dolar gönderdim bitpandaya. Skrill TL olarak gönderemediği için USD olarak gönderdim. Dediğiniz gibi USDT aldım ve bunu TL olarak bozdurup miktarı TL cüzdanına aldım. Daha sonra bitpandadan bitpanda proya aktardım. Miktar 300TL üzerinde olunca banka hesabına da çekebildim bitpanda prodan. Ayrı bir hesap istemedi.

Ancak tabii Skrill'den bitpandaya gönderirken önce Skrill'in içinde TL-USD değişimi olduğu için Skrilin kurundan dolayı 50 Dolar toplamda 65 TL kadar bir kayıp oldu banka hesabına gelene kadar. Ama tutar arttığında bu maliyetin yüzdesi de düşecektir.

Şimdi miktar hesabıma sağ salim geçerse (ortalama 2 gün diyor), kalan tutarı da parça parça aktaracağım.

Aracı firmalar, kırmak için :%15 istiyordu. her halükarda onlardan daha mantıklıya geliyor.

arkeomonster
arkeomonster
Türkiye
skrill deneyimleriniz Dec 28, 2020

arkadaşlar parayı skrill hesabımızdan bitpanda hesabımıza nasıl göndeririz acaba?

Elif Baykara Narbay
Elif Baykara Narbay  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Son çare olarak... Jan 7, 2021

Herkese mutlu yıllar dilerim

Ben bitpanda yolunu seçmek istesem de kimliğimi zamanında yenileme şansım olmadığından Almanya'da yerleşik bir arkadaşıma Skrill hesabı açtırdım ( ) ve hesabımdaki parayı ona gönderdim. Aramızda henüz çözüm geliştirememiş olan varsa diye bilgi vermek istedim. Dikkat edilmesi gereken nokta, alıcı t
... See more
Herkese mutlu yıllar dilerim

Ben bitpanda yolunu seçmek istesem de kimliğimi zamanında yenileme şansım olmadığından Almanya'da yerleşik bir arkadaşıma Skrill hesabı açtırdım ( ) ve hesabımdaki parayı ona gönderdim. Aramızda henüz çözüm geliştirememiş olan varsa diye bilgi vermek istedim. Dikkat edilmesi gereken nokta, alıcı tarafın bankasının Almanya bankası olması gerektiği..

Elif
Collapse

Ömer Boyno
Ömer Boyno
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
ücret belirleme aşamaları Oct 27, 2021

arkadaşlar ben yeniyim hesapta.ücretleri kelime bazlı azami ve asgari kaç tl veya dolara bağlamam makul seviyedir.yardımcı olur musunuz

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill deneyimleriniz

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »