Plus Üyelik
Thread poster: Raffi Jamgocyan
Raffi Jamgocyan
Raffi Jamgocyan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 08:33
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Oct 24, 2016

Zannederim bu sorularımın cevabını, eğer bir bilgisi varsa Emin Bey verebilecektir.

Bu yeni iki kademeli üyelik sistemi ile beraber yerel ödeme seçeneği artık ortadan kalktı mı? En azından bir dönem için bu yeni Plus üyelik seçeneğini deneme niyetindeyim, ancak ödeme sayfasına gittiğimde yerel ödeme seçeneği mevcut olmadığı gibi yenilemelerin de kredi kartımdan otomatikman tahsil edileceği bilgisi veriliyor. Ben üyeliğimi zaten bu ay başında yenilemi
... See more
Zannederim bu sorularımın cevabını, eğer bir bilgisi varsa Emin Bey verebilecektir.

Bu yeni iki kademeli üyelik sistemi ile beraber yerel ödeme seçeneği artık ortadan kalktı mı? En azından bir dönem için bu yeni Plus üyelik seçeneğini deneme niyetindeyim, ancak ödeme sayfasına gittiğimde yerel ödeme seçeneği mevcut olmadığı gibi yenilemelerin de kredi kartımdan otomatikman tahsil edileceği bilgisi veriliyor. Ben üyeliğimi zaten bu ay başında yenilemiştim ve bu yeni Plus üyeliğe geçmek için USD 55.00 tutarında bir fark ödemek durumu çıkıyor. Bu farkı da yerel kanaldan ödeme olanağı var mı acaba, ya da yakında bu olanağın hayata geçirilmesi planlanıyor mu?
Collapse

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
proz'a bir haller oluyor, ben de anlamadım Oct 24, 2016

Proz'un ne yapmaya çalıştığını inanın ben de anlayamıyorum. Yerel temsilci üzerinden üyelik yenilemeyi kaldırdılar, sadece yeni üyelik için yerel ödeme seçeneğinin açık olduğunu söylüyorlar ama bu seçenek işliyor mu bilmiyorum.

Anladığım kadarıyla proz yerel üyelik işini bitirmeye karar verdi. Ayrıca bu plus üyelik olayı da fazla ticari kokuyor. Plus üye herhangi bir sıralamada daha üstte görünecekmiş. Bu tıpkı eş/sevgili/partner bulma sit
... See more
Proz'un ne yapmaya çalıştığını inanın ben de anlayamıyorum. Yerel temsilci üzerinden üyelik yenilemeyi kaldırdılar, sadece yeni üyelik için yerel ödeme seçeneğinin açık olduğunu söylüyorlar ama bu seçenek işliyor mu bilmiyorum.

Anladığım kadarıyla proz yerel üyelik işini bitirmeye karar verdi. Ayrıca bu plus üyelik olayı da fazla ticari kokuyor. Plus üye herhangi bir sıralamada daha üstte görünecekmiş. Bu tıpkı eş/sevgili/partner bulma sitelerinin uyguladığı bir taktik. Parayı bastıran en üstte görünecek. Benim tam olarak anlayamadığım hangi üyelerin en üstte gösterileceği? Yani kudoz puanı aynı olan iki üyeden plus olanı mı üstte görünecek ya da kudoz puanı ne olursa olsun Plus üye en üstte mi görünecek? Plus üyelik avantajlarında bu açıkça belirtilmemiş.

Sıralamanın sadece kudoz puanları üzerinden yapılması ve başka bir kriterin dahil edilmemesi (örn. müşteri geri bildirimleri vs.) zaten epey tartışmalı bir konu; bir de bu Plus olayı eklenirse iş iyice nesnellikten uzaklaşacak gibi.

Tabi bir de araba hediye etmeleri de çok ilginç...

Proz.com'un gelirlerini artırma çabasını anlayışla karşılıyorum ama bu şekilde olaya bu şekilde çok ticari yaklaşmaları sitenin ciddiyetine ve profesyonelliğine gölge düşürüyor.

Proz, bir üyenin pro olması için deneme çevirisini bedava kontrol etmemi istiyor ama kendisi üyeyi bedava paralı üye yapmıyor.

Size naçizane tavsiyem biraz daha bekleyin. Belki yeni bir açılımda bulunabilirler.
Collapse

Raffi Jamgocyan
Raffi Jamgocyan  Identity Verified
Türkiye
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
15 Kasım Oct 24, 2016

Yanıtınız için çok teşekkürler Emin Bey. Plus üyelik için şu anki indirimli fiyatın 15 Kasıma kadar geçerli olduğu belirtilmiş. Dediğiniz gibi biraz daha bekleyeceğim ama 15 Kasımdan önce harekete geçmek gerekecek.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Plus Üyelik

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »