Pages in topic:   < [1 2]
Обов'язковий продаж валюти фізособами
Thread poster: Vadim Kadyrov
Hennadiy Klapanov
Hennadiy Klapanov
Local time: 07:19
English to Russian
+ ...
Досить сміливе твердження Dec 19, 2012

mk_lab wrote:
В постановах НБУ №№ 475 та 479 товари та послуги не вiдокремлюються жодним словом. Йдеться лише про "валютнi надходження"


Я теж таке краєм вуха чув. Але є край мого вуха, а є нормативно-правові акти.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1921-12
І в постанові НБУ №475 йдаться саме про "валютну виручку резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами", а не від надання послуг.
Інша річ, що Вас (як і мене) ці постанови можуть (зараз) нічим не обмежувати - то втішає.

Як хтось із форумчан сказав, право та правозастосування можуть дещо відрізнятися. Але якщо комусь з нас кортітиме, щоб саме в його випадку правозастосування повністю відповідало правовим нормам... Корисно знати й ці правові норми.

Однак, якщо тут вже аж "діло принципу" публічно довести неправоту певної точки зору (просто тому що вона не відповідає тому, що зараз банки роблять із нашими заробленими грошима нібито на виконання постанови 745), то -

Будь ласка, знайдіть у постанові (не в новинах на новинному сайті!) і тицьніть мене носом в ... неї, в той пункт і той рядок, де саме в ній говориться про будь-яку валютну виручку за зовнішньоекономічними договорами, причому незалежно за якими (чи продажу товарів, чи надання послуг). А тоді кажіть, що саме оте речення (в яке Ви тицьнете) стосується також послуг. Але норма про обов'язковий продаж частини валютної виручки послуг точно не стосується, бо в ній говориться саме про продаж товарів.

Хоча взагалі-то питання не дискусійне. Воно особисте. Кому тре, той просто прочитав постанову, щоб перевірити, чи я правильно зрозумів написане в ній.


 
Vadim Kadyrov
Vadim Kadyrov  Identity Verified
Ukraine
Local time: 07:19
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
господа, Dec 19, 2012

напомню тему треда (простите за русский- в телефоне нет укр. раскладки): продажа валюты физлицами - НЕ предпринимателями. Т.Е. получил больше 150000 грн. "от бабушки"- будь добр ее сдай.

 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 07:19
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Постанова № 479 Dec 19, 2012

Hennadiy wrote:
Будь ласка, знайдіть у постанові (не в новинах на новинному сайті!) і тицьніть мене носом в ... неї, в той пункт і той рядок, де саме в ній говориться про будь-яку валютну виручку за зовнішньоекономічними договорами, причому незалежно за якими (чи продажу товарів, чи надання послуг). А тоді кажіть, що саме оте речення (в яке Ви тицьнете) стосується також послуг. Але норма про обов'язковий продаж частини валютної виручки послуг точно не стосується, бо в ній говориться саме про продаж товарів.

Наведена вище повнiстю. А 475 - це, так би мовити, лише "пiдгрунття".

Я зовсiм не досвiдчений в юридичнiй казуiстицi, тому буду мати на увазi, що можливе й таке трактування, як у вас. Але ходити "качати права" нiкому не раджу - це буде марна втрата часу


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 07:19
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Нема нічого більш вічного, ніж тимчасове? Jul 15, 2013

Термін дії постанов НБУ 475 та 479 закінчився (нагадую, що їх було прийнято 16.11.2012 на 6 місяців). А мій банк продовжує обов'язково продавати 50% моєї валюти.

Мене це, власне, не дуже "грабує", але справа принципова.

Яка ситуація в інших банках?


 
Denys Dömin
Denys Dömin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 07:19
Member (2012)
German to Ukrainian
+ ...
Продовжили ще на півроку... Але це не в цю тему. Jul 15, 2013

mk_lab wrote:

Термін дії постанов НБУ 475 та 479 закінчився (нагадую, що їх було прийнято 16.11.2012 на 6 місяців). А мій банк продовжує обов'язково продавати 50% моєї валюти.

Мене це, власне, не дуже "грабує", але справа принципова.

Яка ситуація в інших банках?



...постановами Правління Національного банку України від 14 травня 2013 року № 163 “Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті” та № 164 “Про встановлення розміру обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті” з 20 травня 2013 року встановлено обов'язковий продаж валютної виручки валюти 1-ї групи Класифікатора та російських рублів.

Термін дії постанови - до 19 листопада 2013 року

UPD: Як слушно зауважив Вадим, це, здається, питання трохи з іншої теми. Тут обговорюється питання фізичних осіб, а згадані постанови стосуються суб’єктів господарювання (у нашому випадку фізичних осіб-підприємців).

[Відредаговано 2013-07-15 21:41 GMT]


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 07:19
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Дякую за інформацiю Jul 16, 2013

denys.domin wrote:
...постановами Правління Національного банку України від 14 травня 2013 року № 163 “Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті” та № 164 “Про встановлення розміру обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті” з 20 травня 2013 року встановлено обов'язковий продаж валютної виручки валюти 1-ї групи Класифікатора та російських рублів.

Термін дії постанови - до 19 листопада 2013 року


Тепер все зрозуміло.

Тепер, щоб не порушувати суворий порядок ведення розмов (не відхилятися від точно визначеної теми),
UPD: Як слушно зауважив Вадим, це, здається, питання трохи з іншої теми. Тут обговорюється питання фізичних осіб, а згадані постанови стосуються суб’єктів господарювання (у нашому випадку фізичних осіб-підприємців).

[Відредаговано 2013-07-15 21:41 GMT]

можу сказати, що нещодавна чув інтерв'ю Кліменка (міністра доходів та сборів), в якому той сказав, що їхня ідея обкладати-таки податком купівлю-продаж валюти зовсім не покинута. Вони готують на осінню сесію парламенту розгляд нової поставнови з цього приводу, за якої "розмір податку буде точно більший за 1%, та мабуть менший за 15%". Крім того, планується встановити кримінальну відповідальність за нелегальну купівлю-продаж валюти. Також чув, що вони дуже хочуть ввести податки на валютні рахунки, як особисті (депозити громадян), так і розрахункові для підприємств та фізосіб-підприємців (хоч ви й забороняєте про це тут писати).

Зрозуміла й дата 19 листопада 2013 року. Мабуть, вона приурочена до розгляду цього питання у Раді. Якщо до цього терміну вони свої творіння через парламент не протягнуть (у чому я дуже сумніваюся, бо багатенько кого з парламентарів це особисто зачепить), то подовжать наш обов'язковий 50% продаж ще на півроку-рік.

Ще раз дякую за інформацію та виховну роботу


 
Denys Dömin
Denys Dömin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 07:19
Member (2012)
German to Ukrainian
+ ...
Вибачте, якщо це Вас образило. Jul 16, 2013

Ще раз дякую за інформацію та виховну роботу


І не думав нікого виховувати. Прошу вибачення, якщо це виглядало неввічливо. Просто мені здалося, що потім у когось можуть виникнути складнощі під час пошуку інформації, хтось не розбереться й буде посилатися на наведені постанови там, де це зовсім не доречно...

Так, чуток багато ходить. Як, втім, завжди. Поживемо-побачимо.


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Обов'язковий продаж валюти фізособами







Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »