Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53] >
Новий податковий кодекс України
Thread poster: Elena Kapustina
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 21:25
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
Еге ж Aug 3, 2010

Sergei Leshchinsky wrote:
это 75 тыс. (показываемых) в квартал. (Это почти 10 килобаксов в квартал.)


Добре рахуєте.

У мене, на жаль, практично весь дохід іде через банківський рахунок. Правда, в мене поки що і проблеми такої нема. В деяких тільки кварталах (я щойно перевірив) буває, що частка одного клієнта наближається до 50% -- тобто, доведеться стежити.

А от дружина працює тільки з однією компанією, і це ніяка не "оптимізація", а специфіка роботи. Проте й тут я не бачу особливої проблеми: компанія створить дві-три дочірні фірми, та й по всьому. Те саме зроблять і "оптимізатори". Тому я й кажу, що безглузде обмеження.


 
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Nadiia and Vatslav Yehurnovy
Ukraine
Local time: 21:25
Member (2008)
English to Russian
+ ...
Вже не треба турбуватися про одне, а от про друге - таки Aug 3, 2010

В "Урядовому кур'єрі" надрукували черговий проект податкового кодексу.
Добра новина: прибрали брєд про зовнішньоекономічну діяльність, торгівлю через інтернети та обмеження щодо часток від замовників.<
... See more
В "Урядовому кур'єрі" надрукували черговий проект податкового кодексу.
Добра новина: прибрали брєд про зовнішньоекономічну діяльність, торгівлю через інтернети та обмеження щодо часток від замовників.
Погана новина: програміст або бухгалтер має платити в 3 раза більший податок, аніж чоботар. Чому саме - геть незрозуміло... Добре хоч про перекладачів не згадали.
5.1. Ставки податку для фiзичних осiб встановлюються щороку сiль-ськими, селищними та мiськими радами (далi у цiй статтi — органи мiсцевого самоврядування) з розрахунку на календарний мiсяць у межах:
5.1.1) вiд 200 до 600 гривень з розрахунку на календарний мiсяць для наступних видiв господарської дiяльностi:
а) дiяльнiсть у сферi iнформатизацiї;
б) надання послуг з доступу до мережi Iнтернет;
в) дiяльнiсть у сферi права;
г) дiяльнiсть у сферi бухгалтерського облiку та аудиту;
ѓ) дiяльнiсть у сферi iнжинiрингу, геологiї та геодезiї;
д) дiяльнiсть з консультування з питань комерцiйної дiяльностi та управ-лiння;
е) рекламна дiяльнiсть;
є) технiчнi випробування та дослiдження;
ж) пiдбiр та забезпечення персоналом;
5.1.2) вiд 20 до 200 гривень - для iнших видiв господарської дiяльностi.


Дуже погана новина: зменшено верхній рівень доходів для єдиного податку. Чомусь раніше, коли євро коштував 5 грн, а хліб 50 коп. було 500 000 грн, тепер, коли євро по 10 грн, а хліб по 3 грн - знизили до 300 000 грн. Логіки - жодної...
Стаття 2. Платники податку
2.1. Платниками податку з урахуванням пункту 2.2 цiєї статтi є:
2.1.1) фiзичнi особи — пiдприємцi, якi протягом календарного року, що передує перiоду переходу на спрощену систему оподаткування, вiдповiда-ють сукупностi таких критерiїв (далi у цiй главi - фiзичнi особи):
кiлькiсть осiб, що перебувають з ними у трудових вiдносинах, одночасно не перевищує 10 осiб (включаючи членiв сiмей таких фiзичних осiб); обсяг доходу не перевищує 300 000 гривень;

Але не все настільки погано хоча б на 2011 рік:
5.3. Рiшення про встановлення ставок податку для фiзичних осiб, їх змiну приймаються та офiцiйно оприлюднюються органами мiсцевого самоврядування до 1 липня поточного бюджетного перiоду i набирають чиннос-тi з початку наступного бюджетного перiоду.
5.4. Офiцiйно оприлюднене рiшення про встановлення ставок податку для фiзичних осiб є нормативно-правовим актом з питань оподаткування. Копiя такого рiшення надсилається органом мiсцевого самоврядування
вiдповiдному органу державної податкової служби у десятиденний строк з дня його офiцiйного опублiкування.
5.5. Ставки податку для фiзичних осiб є незмiнними протягом бюджетного перiоду, на який вони встановленi органами мiсцевого самоврядування.
5.6. У разi коли органами мiсцевого самоврядування до початку нового бюджетного перiоду в установленому цiєю статтею порядку не встановлено та/або не оприлюднено ставки податку за видами господарської дiяль-ностi, до моменту їх встановлення та/або оприлюднення дiють ставки податку, визначенi у попередньому бюджетному перiодi.

Тобто на 2011 рік, за цією версією кодекса, будуть діяти ставки податку, встановлені на 2010 рік, адже коли кодекс приймуть, це вже буде геть не 1-е липня.

І чомусь дедалі більше складається враження, що найбільші маразми в тексті цього документу таки ще попереду...
Collapse


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 21:25
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
... Aug 4, 2010

Nadezhda & Vatslav Yehurnovy wrote:
Добра новина: прибрали ... обмеження щодо часток від замовників.


Не прибрали. Див. п. 12.2, у статті про відповідальність (!!!) платника податку.


Погана новина: програміст або бухгалтер має платити в 3 раза більший податок, аніж чоботар. Чому саме - геть незрозуміло...


Незрозуміло, справді. Було б логічно, наприклад, якби більшу ставку платили ті, в кого діяльність не пов'язана з великими витратами -- тобто чистий прибуток майже дорівнює доходу (еге ж, і ми в тому числі). Бо, скажімо, для торговця 300 тис. річного обороту, мені здається (може, я й помиляюся) -- це тільки щоб з голоду не вмерти.


Дуже погана новина: зменшено верхній рівень доходів для єдиного податку. Чомусь раніше, коли євро коштував 5 грн, а хліб 50 коп. було 500 000 грн, тепер, коли євро по 10 грн, а хліб по 3 грн - знизили до 300 000 грн. Логіки - жодної...


Чому ж. Логіка, мабуть, у тому, щоб розширити коло осіб, які платять на загальних підставах.
Між нами кажучи, я не можу, поклавши руку на серце, сказати, що це така вже порочна логіка.


Тобто на 2011 рік, за цією версією кодекса, будуть діяти ставки податку, встановлені на 2010 рік, адже коли кодекс приймуть, це вже буде геть не 1-е липня.


Та ставки (діапазон) і так не міняються. Принаймні для нас.

Є ще цікавий п.5.2, я його цитував вище.


 
Roman Bulkiewicz
Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Local time: 21:25
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
Зауважу... Aug 4, 2010

andress wrote:
Есть другие варианты: обмен платежами друг с другом в равной сумме, теща-клиент (платит в банк) и проч.

...що всі ці варіанти пов'язані зі збільшенням доходу, який ви показуєте в звітах.


Кстати: я так понимаю, что к этим 200-600 еще идет +33,2% минималки в ПФ, т.е. будет на деле 500 - 900.


Схоже на те. Тобто саме "плюс" -- бо з ЄП відрахувань до ПФ (як зараз - 42%) вже не буде.
І, можливо, не тільки ПФ, а й соцстрах, а може й не один "-трах".


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
English to Russian
+ ...
Таки так... Aug 4, 2010

Roman Bulkiewicz wrote:
andress wrote:
Есть другие варианты: обмен платежами друг с другом в равной сумме, теща-клиент (платит в банк) и проч.

...що всі ці варіанти пов'язані зі збільшенням доходу, який ви показуєте в звітах.

Звичайно ж. Але якщо фактичний обсяг за рік таки не буде доповзати до 150 000, то це рішення. Мабуть, таки автори цього документу второпують, що ось так це обмеження можна обійти. Проте вони, можливо, будуть на отих "надутих" обсягах робити собі політичний капітал: мовляв, при збільшенні податків обсяги ФОПів не тільки не зменшилися, але й зросли... (можна ще їх придушити трохи...).

Roman Bulkiewicz wrote:

Кстати: я так понимаю, что к этим 200-600 еще идет +33,2% минималки в ПФ, т.е. будет на деле 500 - 900.

Схоже на те. Тобто саме "плюс" -- бо з ЄП відрахувань до ПФ (як зараз - 42%) вже не буде.
І, можливо, не тільки ПФ, а й соцстрах, а може й не один "-трах".

Так, Кодексом Указ Кучми буде ж відмінено, а у кодексі, на відміну від Указу, я не знайшов, що 42% податку йде у ПФ (може, пагано шукав?). Ну й "трахи" можуть додатися, дійсно...


 
Sergei Vasin
Sergei Vasin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
Member (2008)
English to Russian
+ ...
Куди писати кляузи Aug 4, 2010


То куди писати кляузи?


http://korrespondent.net/business/economics/1102893

"Как сообщила Государственная налоговая администрация Украины во вторник, предложения и замечания к проекту принимаются по адресу [email protected]"

[Edited at 2010-08-04 09:37 GMT]


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Найцікавіше те, Aug 4, 2010

що в новому ПК так і не з'явилося обіцяне оподаткування надлишкової нерухомості та предметів роскоші (я вже навіть не кажу про аналіз джерел їх здобуття). "Маємо те що маємо"

Хоча для нас, хоч якийсь позитив з'явився. Можна поки-що на "загалку" не переходити.

Тако�
... See more
що в новому ПК так і не з'явилося обіцяне оподаткування надлишкової нерухомості та предметів роскоші (я вже навіть не кажу про аналіз джерел їх здобуття). "Маємо те що маємо"

Хоча для нас, хоч якийсь позитив з'явився. Можна поки-що на "загалку" не переходити.

Також мене дуже турбує, як податківці будуть перевіряти ті самі ідіотські 3,6,12-місячні надходження у відсотках. Мабуть треба буде їм носити договори та акти з мокрими печатками (як це ще нещодавна вимагалося). Багато хто з нас таке має..?

Хоча, мабуть буде достатньо копій рахунків-фактур та банківських виписок про надходження, але все одно - морока...

[Edited at 2010-08-05 05:04 GMT]
Collapse


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
English to Russian
+ ...
А тим часом... Aug 16, 2010

відбулася ось яка зустріч: ... See more
відбулася ось яка зустріч: www.developers.org.ua/archives/max/2010/08/16/mihailobrodskiy-2/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:%20DevelopersOrgUa%20(Developers.Org.Ua%20Updates)&utm_content=Google%20Reader
Почитайте, цікаво. Як кажуть, "и снова здорово!" Якщо ото все і справді буде, то майже всі перекладачі офіційно з 2011 не працюють... бо ніззя, бо нинішня влада не потребує їх податків.
Collapse


 
Sergei Leshchinsky
Sergei Leshchinsky  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
Member (2008)
English to Russian
+ ...
пробачте, але варто замислитись... Aug 16, 2010

Стосунки влади та підприємців (фрілансерів)...

--
Эдуард Багрицкий
КОНТРАБАНДИСТЫ

По рыбам, по звездам
Проносит шаланду:
Три грека в Одессу
Везут контрабанду.
На правом борту,
Что над пропастью вырос:
Янаки, Ставраки,
Пап�
... See more
Стосунки влади та підприємців (фрілансерів)...

--
Эдуард Багрицкий
КОНТРАБАНДИСТЫ

По рыбам, по звездам
Проносит шаланду:
Три грека в Одессу
Везут контрабанду.
На правом борту,
Что над пропастью вырос:
Янаки, Ставраки,
Папа Сатырос.
А ветер как гикнет,
Как мимо просвищет,
Как двинет барашком
Под звонкое днище,
Чтоб гвозди звенели,
Чтоб мачта гудела:
«Доброе дело! Хорошее дело!»
Чтоб звезды обрызгали
Груду наживы:
Коньяк, чулки
И презервативы...

Ай, греческий парус!
Ай, Черное море!
Ай, Черное море!..
Вор на воре!

. . . . . . . . . . . . .

Двенадцатый час -
Осторожное время.
Три пограничника,
Ветер и темень.
Три пограничника,
Шестеро глаз -
Шестеро глаз
Да моторный баркас...
Три пограничника!
Вор на дозоре!
Бросьте баркас
В басурманское море,
Чтобы вода
Под кормой загудела:
«Доброе дело!
Хорошее дело!»
Чтобы по трубам,
В ребра и винт,
Виттовой пляской
Двинул бензин.

Ай, звездная полночь!
Ай, Черное море!
Ай, Черное море!..
Вор на воре!

. . . . . . . . . . . . .

Вот так бы и мне
В налетающей тьме
Усы раздувать,
Развалясь на корме,
Да видеть звезду
Над бугшпритом склоненным,
Да голос ломать
Черноморским жаргоном,
Да слушать сквозь ветер,
Холодный и горький,
Мотора дозорного
Скороговорки!
Иль правильней, может,
Сжимая наган,
За вором следить,
Уходящим в туман...
Да ветер почуять,
Скользящий по жилам,
Вослед парусам,
Что летят по светилам...
И вдруг неожиданно
Встретить во тьме
Усатого грека
На черной корме...

Так бей же по жилам,
Кидайся в края,
Бездомная молодость,
Ярость моя!
Чтоб звездами сыпалась
Кровь человечья,
Чтоб выстрелом рваться
Вселенной навстречу,
Чтоб волн запевал
Оголтелый народ,
Чтоб злобная песня
Коверкала рот,-
И петь, задыхаясь,
На страшном просторе:

«Ай, Черное море,
Хорошее море..!»


[Редактировалось 2010-08-16 21:16 GMT]
Collapse


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Загалка Aug 17, 2010

Що-ж, шара улетіла... Цього й слід було очікувати, бо дійсно багато "єдинщиків" скомпроментували саму цю корисну ідею.
Доведеться вивчати "загалку", як це роблять усі наші західні колеги, та проводити за нею ті доходи, які не сховаєш в тіні.
Кожний чек з кафе (бізнес-ланч з партнерами), магазину (закупівля матеріалів), та квитки з маршрутки (ділові поїздки) будемо "підшивати до справи".
От чи буде з цього користь державі, не знаю (та поки-що вже й не хочу знати)...


 
Oleg Rudavin
Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
"Хороша страна Болгария" (С) Aug 18, 2010

Шановні колеги,

Кілька рокі тому один впертий клієн аж ніяк не міг второпати, що, окрім європейських банків з - пробачте! - IBANом, існують також й інші, зокрема, українські банки, без цього самого IBANу, і в якості умови оплати вимагав від мене той самий IBAN.

Роз'яснюв�
... See more
Шановні колеги,

Кілька рокі тому один впертий клієн аж ніяк не міг второпати, що, окрім європейських банків з - пробачте! - IBANом, існують також й інші, зокрема, українські банки, без цього самого IBANу, і в якості умови оплати вимагав від мене той самий IBAN.

Роз'яснювати йому міжнародну банківську систему мені не хотілося, то ж, під час наступної відпустки, я відкрив рахунок (точніше, два - у єврах та доларах) у Болгарії та отримав дві картки.

В результаті щастя прийшло всім: європейскі клієнти платять аж 1 євро, щоб переказати платню на мій рахунок у цій сонячній країні, а я маю картки (до речі, термін дії яких - три роки), якими можу розраховуватися будь-де.

В Україні ж я буду закриватися як ФОП, бо те, що відбувається, мені дуже не подобається.
Collapse


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
English to Russian
+ ...
Пам"ятаю... Aug 19, 2010

Конференцію у Харкові, після якої я й зареєструвався, як ФОП...
Oleg Rudavin wrote:
В Україні ж я буду закриватися як ФОП, бо те, що відбувається, мені дуже не подобається.

Ну якщо і організатор тої конференції... то це тільки підтверджує, що таки треба...
До речі, мабуть таки треба саме закриватися, а не переходити на загальну систему з нулями, бо там щось таке написано у законі про ЄСВ, який вже підписано та буде в дії з 2011 р. не тільки про те, що тепер частина ЕП не відраховується до ПФ, але ще його можна так потрактувати, що навіть при переході на загальну систему навіть з нулями все одно доведеться його сплачувати "...При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід ...". Ось тут www.chp.com.ua/forums/index.php?showtopic=11977&st=15&start=15 дискусія за цією темою, однак я розумію це положення саме так.
Ну і, звичайно, що там буде в тому кодексі (якого вже було за 3 місяці 3 редакції, всі дуже кучеряві), то невідомо, але, судячи з впертості тих розробників і їх небажання когось крім себе слухати з націленістю на наповнення бюджету саме зараз будь-якими засобами, то нічого доброго очикувати не доводиться.


 
mk_lab
mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Зачекайте трохи Aug 19, 2010

andress wrote:
мабуть таки треба саме закриватися, а не переходити на загальну систему

Спала спека, товстопопі "слуги народу" зараз приїдуть додому.
Тільки зараз почнеться справжнє обговорення.
Я маю великий оптимізм з цього приводу. Стопудово, деяких з головних фігурантів цієї афери за місяць вже в уряді не буде

Сам Великий Бродський вже пише, що скоріш за все ПК почне діяти не з 1 січня, а з 2 кварталу 2011 року.
Це вже добра ознака - не буде хоч перереєстрації, а там вже й якось протягнемо...
(Я навмисно не пишу тут "сильних слів", які безумовно дуже скоро пролунають)

[Edited at 2010-08-19 18:02 GMT]


 
andress
andress  Identity Verified
Ukraine
Local time: 21:25
English to Russian
+ ...
Закон про ЄСВ Aug 20, 2010

вже прийнято, його підписано, він буде діяти з 2011 року. До цієї дати треба і рішення приймати, а то потім тільки з 2-го кварталу.

 
Vladimir Matviyenko
Vladimir Matviyenko  Identity Verified
Germany
Local time: 20:25
German to Ukrainian
+ ...
а з точки зору законодавства? Aug 23, 2010

Oleg Rudavin wrote:

я відкрив рахунок (точніше, два - у єврах та доларах) у Болгарії та отримав дві картки.

В Україні ж я буду закриватися як ФОП, бо те, що відбувається, мені дуже не подобається.


Спритний хід!
Хотілося б почути до нього коментар відомого знавця українського права пана Козуба.
Які законодавчі норми при цьому порушуються і яких карних наслідків треба очікувати?
Варіант дуже привабливий, але, здається мені, ховає в собі якусь пастку.


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Новий податковий кодекс України







TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »