Pages in topic:   < [1 2 3 4]
Proste posiłki, stopery do uszu
Thread poster: literary
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 17:18
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jak się magnes przyklei, będzie się grzać May 13, 2009

Co do rozruszników serca, to uzasadnienie jest prymitywne: toto jest wrażliwe na pole elektromagentyczne. Czyli jeżeli taka osoba zbliży się zbyt mocno do potężnej kolumny głośnikowen na koncercie rockowym, będzie miała taki sam poziom zagrożenia.
Kuchenka indukcyjna na pewno do pokoju nie zapromieniuje, aż takiego zasięgu nie ma.

Inna bezwładność kuchenki okazuje się byś jej ogromną zaletą - jest praktycznie taka sama, jak zwykłej kuchenki gazowej. No mo
... See more
Co do rozruszników serca, to uzasadnienie jest prymitywne: toto jest wrażliwe na pole elektromagentyczne. Czyli jeżeli taka osoba zbliży się zbyt mocno do potężnej kolumny głośnikowen na koncercie rockowym, będzie miała taki sam poziom zagrożenia.
Kuchenka indukcyjna na pewno do pokoju nie zapromieniuje, aż takiego zasięgu nie ma.

Inna bezwładność kuchenki okazuje się byś jej ogromną zaletą - jest praktycznie taka sama, jak zwykłej kuchenki gazowej. No może nieco mniejsza, bo tak się jeszcze sam palnik nagrzewa, ale ma on mimo wszystko stosunkowo małą pojemność cieplną.
Niektórych potraw jednak na "elektryce" (obojętne jakiej) i tak nie zrobisz, trzeba do nich gazu.
Collapse


 
elzbieta jatowt
elzbieta jatowt  Identity Verified
France
Local time: 17:18
French to Polish
+ ...
Dla nocnych marków May 13, 2009

Kuchenka indukcyjna działa na zasadzie wyindukowanych prądów wirowych (tzw. prądów Foucaulta). Kiedy umieścimy przewodnik (metal) w zmiennym polu magnetycznym, to w tym przewodniku pojawią się niewidoczne, zamnięte w kółko i bardzo liczne „rurki z prądem”. Płynący prąd „ ciążko” pracuje, napotykając opór i rozgrzewa przewodnik, tak jak gumka wydziela ciepło jeżeli nią energicznie trzemy po stole.
Natężenie prądów zależy od właściwości magnetycznych pr
... See more
Kuchenka indukcyjna działa na zasadzie wyindukowanych prądów wirowych (tzw. prądów Foucaulta). Kiedy umieścimy przewodnik (metal) w zmiennym polu magnetycznym, to w tym przewodniku pojawią się niewidoczne, zamnięte w kółko i bardzo liczne „rurki z prądem”. Płynący prąd „ ciążko” pracuje, napotykając opór i rozgrzewa przewodnik, tak jak gumka wydziela ciepło jeżeli nią energicznie trzemy po stole.
Natężenie prądów zależy od właściwości magnetycznych przewodnika – dlatego stal, magnetyzująca się łatwo, jest dobrym materiałem. Kuchenka wytwarza pole magnetyczne, a w dnie rondelka powstają prądy wirowe i grzeją jego zawartść.
Okazało się, że zmieniając pole magnetyczne około 20000 razy na sekundę (20kHz), 80% - 90% dostarczonej do kuchenki energii zamienianej jest w ciepło, jeśli stoi na niej odbiornik (garnek).
Przy tych niskich częstościach (dla porównania - ta częstość jest granicą pomiędzy dźwiękiem słyszalnym a ultradźwiękiem) samo promieniowanie elektromagnetyczne nie jest niebezpieczne, ale jak napotka w pobliżu odbiornik, w postaci rozrusznika lub innego aparatu, to może go uszkodzić, ze skutkami fatalnymi dla zdrowia.
Najlepszym ekranem przed promieniowaniem elektromagnetycznym jest sam przewodnik (klatki Faraday’a), dlatego, dobrze zabezpieczona, nieuszkodzona kuchenka mikrofalowa nie jest problemem zdrowotnym.
Podwójne dna komplikują problem. Miedź tworzy ekran a emalia z pewnością zakrywa metal o kiepskich właściwościach magnetycznych.
Co do szybkich posiłków, naprawdę podziwiam tłumaczące mamy i tłumaczące, dobre żony, ale najmocniej podziwiam dobrych ludzi.
Franela
Collapse


 
literary
literary
Local time: 17:18
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Przy drzwiach zamkniętych? Jul 13, 2017

Ad:Lucyna Długołęcka
Powiesić kartkę na drzwiach May 7, 2009
"Proszę nie przeszkadzać", najlepiej w kilku językach

Ja pracowałem przez lata z drzwiami przymkniętymi, tylko zostawała szpara między mną a domownikami. Dla przewiewu i żeby całkowicie się nie izolować przez cały nieraz dzień. Starali się być cicho i jakoś to funkcjonowało.
Najpierw przez wiele lat pracowałem bez żadnych słuchawek. Czasy były jakieś spokojniejsze. Jeszcz
... See more
Ad:Lucyna Długołęcka
Powiesić kartkę na drzwiach May 7, 2009
"Proszę nie przeszkadzać", najlepiej w kilku językach

Ja pracowałem przez lata z drzwiami przymkniętymi, tylko zostawała szpara między mną a domownikami. Dla przewiewu i żeby całkowicie się nie izolować przez cały nieraz dzień. Starali się być cicho i jakoś to funkcjonowało.
Najpierw przez wiele lat pracowałem bez żadnych słuchawek. Czasy były jakieś spokojniejsze. Jeszcze w maju 2009 nie miałem słuchawek. Od 2010 roku w słuchawkach bez muzyki, zwykle nie musiałem mieć do tego zamkniętych drzwi, mogły być do połowy uchylone.
Ostatnio jednak hałasy się wzmogły (kwestia cywilizacyjna) i próbowałem słuchawek z muzyką, z szumem odkurzacza, ale to się nie udaje, nie lubię takich dźwięków.
Problem do takiego stopnia, że musiałbym zmienić lokum, żeby dalej pracować.
Ale podobno w biurach ludzie siedzą przy komputerach, liczą jakieś bilanse, przekrzykują się, wchodzą interesanci i wszystko funkcjonuje.

literary
Collapse


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:18
Polish to English
+ ...
przekrzykują się??? Jul 13, 2017

"Ale podobno w biurach ludzie siedzą przy komputerach, liczą jakieś bilanse, przekrzykują się, wchodzą interesanci i wszystko funkcjonuje."

Chyba mylisz biuro z bazarem. Kiedy ostatnio byłeś w jakimkolwiek biurze?


 
Crannmer
Crannmer
Local time: 17:18
German to Polish
+ ...
Przeciw hałasowi w biurze Jul 21, 2017

O ile przekrzykiwanie w większości biur nie ma miejsca, o tyle w wielu nowoczesnych biurach typu open space (które to określenie często stosowane jest mylnie na wielkoprzestrzenne biura z kubiklami) poziom hałasu często jest wysoki. A nawet w małych pokojach z trzema czy czterema pracownikami może być głośno, jak dwóch kolegów telefonuje, a do trzeciego przyszedł kolega, aby się o coś zapytać. Koncentracja nad teksem, tabela czy schematem może byc utrudniona.

Osta
... See more
O ile przekrzykiwanie w większości biur nie ma miejsca, o tyle w wielu nowoczesnych biurach typu open space (które to określenie często stosowane jest mylnie na wielkoprzestrzenne biura z kubiklami) poziom hałasu często jest wysoki. A nawet w małych pokojach z trzema czy czterema pracownikami może być głośno, jak dwóch kolegów telefonuje, a do trzeciego przyszedł kolega, aby się o coś zapytać. Koncentracja nad teksem, tabela czy schematem może byc utrudniona.

Ostatnio odkryłem do takich celów słuchawki z aktywnym układem noise cancelling. Włącznik na ON, a głośnomówiący kolega z przeciwka nagle mruczy tylko cichutko w tle. Na to można jeszcze do pełnej izolacji nałożyć jakąś Sztukę Fugi czy inne Sonaty i Partity na Smyczek solo, aczkolwiek samo uruchomienie antydźwięku już wiele daje.

Do celów biurowych u mnie najlepiej sprawdza się model o oznaczeniu QC35. Co ciekawe, do czystego hi-fi w zaciszu domowym można za ta cenę dostać inne, znacznie lepsze słuchawki innych producentów. Ale przeżycie w hałasie wymaga przede wszystkim redukcji dźwięków. Jakość dźwięku odtwarzanej muzyki jest w takich przypadkach wtórna.
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Proste posiłki, stopery do uszu






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »